Yaratık Avcısı 2 Bölüm

2 Bölüm

 

Kisimola Kalesi

 

Birkaç dakika öncesinde her şeyin normal olduğu Kisimola kalesi gökyüzünden gelen geminin denizin kayalıklarına çarpması ise normalliği geride bırakmıştı. Kale denizin yanı başına kurulmuş hem kara hem denize saldırı yapabilen kalelerden bir tanesiydi. Gemi kayalıklara çarpıp çakılmıştı, geminin düştüğü yer kalenin gemilere alevli oklar ile saldırdığı noktadaydı. Askerler bir dakika içinde gemi etrafını sarmışlar yeterince asker gelince bir grup asker komutanın emri ile gemiyi araştırmaya başlamıştı.  Gemide işe yarayan pek bir şey bulamasalar da askerlerden birisi ‘’Burada biri var’’ demişti, sesi orta kattan geliyordu, ağaç yığınlarına sıkışıp kalmıştı. Azrel’in baygın olduğunu görmüştü. Askeri sesini duyan askerlerden birkaçı ona yardıma gelmişler, askerin başına ilk dikilen asker ‘’Yaşıyor mu? Kontrol ettin mi?’’ diye sormuştu. Asker ‘’Güçlükle nefes alıyor’’ dedi. Askerler hep birlikte üzerine yığılan odunları kaldırarak Azrel’i oradan dışarıya çıkarmıştı. Askerler onu çabucak kalenin revirine götürmüşlerdi. Gemi kazasından sonra kalede hareketlilik başlamıştı.  Aynı günde gelen ikinci olaydı, birincisi bir haberdi gemi kazasından yarım saat sonra Canavar Orka’nın kaleye saldıracağını bilgisi kaleye ulaşmıştı. Doktorlar ve yardımcıları Azrel’in yaralarını sarmışlardı. Bilinci yerinde değildi, ama Kale liderinin emri ile kısa sürede Avcı olduğu anlaşılınca Büyücü tarafından hafızası okunmaya çalışılmış fakat başarılı olunamamıştı.

Büyücünün dediklerine göre hafızaları parçalara ayrılmış ve silinmişti, bunu kimin yaptığı ise büyük sırdı. Bu denli ileri derecede hafıza silme işlemi yapabilen kişilerin dünyada yaşadığını inanması güçtü. Azrel gözlerini açtığında başında Doktoru ve Büyücüyü gördü. Tam olarak gözünü açamasa da başında duran iki kişiyi zor da olsa görebiliyordu.

‘’Kimsiniz siz? Kimim ben’’ demişti. Doktor ‘’Şu an Kisimola kalesinde revirindesin’’ dedi. Büyücü doktorun sözlerine kaldığı yerden devam etti.

‘’En son ne hatırlıyorsun? İsmin nedir? Nereden geliyorsun?’’ diye sordu. Azrel bir elini güçlükle başına koydu, başı fena halde ağrıyordu. ‘’İsmimden başka hiçbir şey hatırlamıyorum. Adım Azrel’’ dedi. Büyücü ‘’Peki’’ dedi ve odadan dışarıya çıktı. Azrel ‘’Ben nasıl buraya geldim?’’ diye sordu. Doktor ‘’Uçan bir gemi ile buraya geldin’’ deyince Azrel gözlerini iyice açılmıştı.

‘’Uçan bir gemi mi?’’ diye sordu. Doktor ‘’E..’’ cevabı veremeden kaleye isabet eden Canavar Orka’nın saldırını onu yere düşürmüştü, Azrel yatağa sıkıca tutunarak yere düşmekten kurtulmuştu, Doktor ayağa kalkıp hızlıca kapıyı açtı, Azrel ile ne ilgilenmişti ne de açıklama gereği duymuştu, onun yüzüne bile bakmamıştı. İsminden başka bir şey hatırlamayan Azrel kale sarsıntılar içerisinde sarsılırken güçlükle ayağa kalkabildi, belden üstü neredeyse tamamen sarılıydı, yaralar sağ ayağında ve sol ayağında da vardı.

İlk adımını attı, yavaşça yürüyordu, kalede bağrışmalar duyuluyordu, kaleyi sarsan saldırılar sona ermişti, Azrel yürüyerek odanın dışarısına çıkmıştı, bir grup asker ona çarparak yere düşürmüştü, duvardan güç alarak tekrar ayağa kalkmaya çalıştığı sırada koridorda sarsıntı olmuştu, sesler arkasından geliyordu. Bir saldırı olduğunun farkına varmıştı. Kendini yere attı, rüzgâr ve toz bulutu üzerinden geçti, arkasını dönüp ne olduğuna bakmaya çalıştığı sırada boynundan tutup duvara vurulmuştu, bayıldı.

Canavar Orka kaleyi ele geçirdiği gibi Azrel’ de onun eline düşmüştü, neyse ki Canavar’ın onun hakkında bilgisi yoktu, gözlerini ilerleyen kafesin içinde açmıştı.  İçeride iki asker daha vardı, fazla yara almamışlardı, tedavi edilmişlerdi. Azrel ‘’Nereye götürüleceğimizden haberi olan var m?’’ diye sordu.  ‘’Bilgim yok ama köle olarak satılacağız muhtemelen’’ dedi.

Onları taşıyan araba durduğunda ufak bir Pazar gibi yere geldiklerini anlamışlardı.  Azrel bir adama satılmayı bekliyordu.

Bu yazı Yaratık Avcısı kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir