2017 1.Bölüm

2017 Özel

1 Bölüm

Bir seneyi daha geride bırakan Kanzaki akşam olunca arabasını kapısının önüne çekip evinin üst katına çıktı. Yeni yılbaşına hazırlanırken yine evinde geçirmeye karar verdi, pencereler kapatıldı lambalar söndürüldü, dış kapı iyice kapatılıp camlı sokak kapısının camına 25’lik film çekilerek dışarıdan içerisinin görünmesini engellemişti.  Bu yılki evi üç sokağın birleştiği yerde olduğunu için kasabanın en işlet sokaklarından bir tanesinde köşe başını almıştı. Senenin neredeyse her günü açık olan bilgisayarını uyku modundan dışarıya çıkarmıştı. Yıl başı gecesi bilgisayarda ne oynanabilir onu düşünmeye başlamıştı. Youtube açıp eski kliplere bakmaya başladı. Yurt dışında çekilen eski Türk kliplerinden aklına birisi takılmıştı, kadın söylüyordu turkuaz renkli elbise ile klibi çeviriyordu. O dönemde Yurt dışında Türk klipleri yok denecek kadar azdı. Tarkan, Burak Kut, Rafet El Roman idi. Birkaç dakikalık araştırma sonucu kadının ismini bulmuştu. Klibi açtı sesi biraz dayadı şarkı listesi birkaç klasik ekledikten sonra telefonunu şarja koydu. Yılbaşında pc de ne oynanabilir sorusuna yıllardır oynadığı aynı oyundan başka bir oyun açmak istemedi.  Oyunu açtığında kapının kilidinin zorlandığını hissettiğinde hoparlörün yanında ki çakısını aldı.

Odadan çıkıp koridora geldi sırtını duvara yasladı. Göz ucu ile merdivenlere baktı, bugün eve kimse gelmeyecekti evde tek olması gerekiyordu. Kapı kapanırken anahtar sesini duymamıştı. Cellat merdivenlere çıkmadan başını kalmıştı o anda çakısını çekmişti. Kanzaki gözlerini kıstı. Bir adım geriye attı o sırada pencereyi kırıp içeriye Keskin girmişti. ‘’Kanzaki buraya gel seni kurtaracağım Cellat’ın elinden. ‘’ dedi. Kanzaki oda doğru yürüdü ve arkasına geçti.  Ayı postundan yapılmış elbisenin arkasında Kanzaki kamufle olmuştu. Keskin kılıcını çekmek yerine kamasını çekmişti. Kanzaki ‘’Seni bozuk para gibi harcayacak’’ dediğinde Keski omuzların üzerinden Kanzaki’ye baktı. ‘’Para bozulur bir şey mi?’’ diye sordu. Kanzaki ‘’Seninkin de bozulmaz ama benim dünyamda para bozulur bir ara gösteririm eğer buradan sağ çıkmayı başarabilirsen’’ dedi. Keskin olumlu yanıt verdi. Cellat odadan içeriye girmişti. Karşısında Kanzaki yerine Keskin’i görünce biraz şaşırmıştı. Kanzaki’yi korunduğunu tahmin etmemişti. Cellat ‘’Serimi erken bitirdin Kanzaki bende seni bitireceğim. Bilirsin benden kurtuluş yok’’ dedi. Kanzaki ‘’Denemeden ölmeyeceğim Cellat Efendi’’ dedi.

Cellat ilerledi ve çakısını savurdu, Keskin eğilip onun çakısından kurtulup Kamasını Cellat’ın karnına kesik attı. Cellat saldırısını bitirdiğinde kesilen karnına baktı. Elini karnına götürüp kanına baktı. Kanzaki onlar dövüşürken Pencereden aşağıya atladı. Arabasının yanına geldi. Kapısını açıp içine bindi kontağa çevirdi. Keskin Cellat ile baş başa bırakıp oradan kaçacaktı.

Bu yazı Yeni Yıl Hikayeleri kategorisine gönderilmiş ve , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

2017 1.Bölüm için 1 cevap

  1. Thebutcher’in profil fotoğrafı Thebutcher der ki:

    Yılbaşı hikayeleri güzelde bir de kısa olması. Düşünce de iyi Reis bütün karakteri topluyorsun tam bir curcuna oluveriyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir